Jak bardzo się zmienił handel walutami w przeciągu minionych lat w Polsce.

Dawno temu, w czasach PRL-u, zagraniczne waluty były praktycznie nie do zdobycia w legalny sposób. Ale jeżeli cały czas było na nie bardzo duże zapotrzebowanie, to także i pojawili się ludzie, jacy rozwiązywali ten problem. Za cichym przyzwoleniem władz prowadzili oni handel walutami, a na brak klientów raczej nie narzekali. Lecz transakcje zawierane z takimi osobami nie należały do bezpiecznych.

Kantor wymiany walut
Napisał: paulino perez
Na podstawie: http://www.flickr.com
W wielu miejscach, o których zainteresowani bardzo dobrze wiedzieli, przebywali panowie, u jakich dawało się sprzedać i kupić marki, dolary czy co tam komu było potrzebne.

Czy zainteresowałyby Cię bonusy na ten temat? Namawiamy do przejrzenia kolejnego artykułu. W nim zapoznasz się z przeróżnymi wiadomościami.

Rzecz jasna działalność tego typu nie miała dużo wspólnego z legalnym handlem, lecz władze przymykały oko na takie działania i dzięki temu bardzo dobrze się on kręcił. Lecz taka pokątnie wykonywana wymiana walut niosła ze sobą spore ryzyko. Zdarzały się przypadki kradzieży banknotów (źródła) albo oszustw, gdy klient w miejsce gotówki dostawał falsyfikaty czy czasami nawet kawałki gazet. Niektórzy także tracili zdrowie podczas wymieniania pieniędzy, tak naprawdę najczęściej handlem walutą zajmowali się ludzie, którzy utrzymywali kontakty z przestępczym światkiem lub nawet sami należeli do niego.

Pieniądze są w życiu niebywale ważne to fakt, lecz nie powinno się na wyrost przeceniać ich wartości. Spokojne życie bez lęku o rodzinę opuszczoną w kraju powinno być cenniejsze, aniżeli pieniądze zarobione za granicą, lecz okraszone wielką tęsknotą i smutkiem za tymi, których konieczne było zostawić w ojczyźnie - strona tutaj.

Dobrze jest sprawdzić, czy w miejscu, do którego się wybieramy, mamy kogoś zaprzyjaźnionego. Należy wcześniej zgłosić naszą podróż a potem powrót.

Jeżeli Twoim planem na dziś jest wytypowanie jeszcze jednego tak niebanalnego tekstu jak ten, to uczciwie zalecam tę witrynę. Przemyśl to - ona przypadnie Ci do gustu.

Zgłaszamy te fakty w urzędzie gminy, nawet drogą internetową.

Otrzymując wynagrodzenie w innej walucie musimy liczyć się z tym ryzykiem, iż możemy być zawsze troszkę stratni, jeśli kurs akurat tej waluty okaże się w danym czasie niski. Trzeba w takim momencie odszukać kogoś, kto da za walutę choć odrobinę więcej niż pozostali, a przy większej kwocie nasza strata nie okaże się wtedy bardzo duża i znacząca.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-02-07 14:54:05