Co trzeba zrobić przed zagranicznym wyjazdem? Ważne informacje

Każdy jeden wyjazd za granicę wymaga dobrze opracowanego planu. O sporej części rzeczy warto pomyśleć dużo szybciej, a jakąś ich część możemy zostawić na ostatnie dni przed wyjazdem. Czasem prozaiczne zajęcia mogą zabrać dużo czasu albo nawet podczas ich realizacji mogą wyniknąć nieoczekiwane kłopoty. By mieć wszystko pod kontrolą i czuć się nieźle przygotowanym do wyjazdu, zabierzmy się za przygotowania odpowiednio wcześnie.

kredyt - malowidło
Napisał: Chris
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dobrze jest przygotować sobie plan, w jakiej kolejności odwiedzimy różne urzędy, kantory, sklepy i inne miejsca, jakie mamy w swoich notatkach, aby niczego nie pominąć. Przede wszystkim sprawdźmy nasze dokumenty – czy dowód osobisty nie starci ważności? Czy nasz paszport będzie nam potrzebny? Jeśli wybieramy się do państwa spoza UE – zdecydowanie tak, ponieważ dokument ten zaświadczy o naszej tożsamości oraz poświadczy polskie obywatelstwo. Czy nadal jest ważny i czy nie należy go wymienić? Dowód osobisty załatwimy w urzędzie miasta (za darmo), natomiast paszport w urzędzie wojewódzkim (opłata to 140 lub 70 zł). Gdy jedziemy z dziećmi i one muszą posiadać jakiś dokument. Gdy opłacamy składki na ubezpieczenie w naszym kraju, wyróbmy kartę EKUZ, by w przypadku problemów zdrowotnych albo nagłej potrzeby uzyskania niezbędnej opieki medycznej nasze ubezpieczenie było honorowane. Jeżeli o zdrowiu mowa – należy wybrać się do lekarza pierwszego kontaktu, by mieć pewność, że wszystko jest w porządku. Kontrolna wizyta u dentysty też może uchronić nas przed dużymi wydatkami.

Nierzadko o sprawach, które nam mogą się spodobać dowiedzieliśmy się na podstawie opinii. Może w taki sposób będzie w tej sytuacji, gdyż zapraszam do lektury (https://magdalenagrzeskowiak.pl/) podobnego artykułu.

Jeśli chodzi o pieniądze, miejscem, w którym je wymienimy jest kantor. Żeby zdecydować się na najkorzystniejszy kurs do wymiany pieniędzy, możemy zaliczyć dwa-trzy kantory dla porównania zanim to zrobimy. Po przylocie także można wymienić gotówkę, jednak po pierwsze – z jakąś gotówką w obcej walucie powinniśmy pojechać, a druga kwestia – dobrze jest z tym zaczekać, bo kantor na lotnisku czy dworcu bywa dość drogi.

Jeśli zaintrygowały Cię zagadnienia owego wpisu, to do zweryfikowania jest także następna strona, gdzie znajdziesz wiele informacji na ten temat.

Turyści i tak z niego skorzystają.

Warto zorientować się, czy w miejscu, do jakiego się wybieramy, mamy kogoś zaprzyjaźnionego. Należy szybciej zgłosić nasz wyjazd a później powrót. Zgłaszamy te rzeczy w urzędzie miasta, nawet drogą internetową.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 14:51:16