Jak przez minione lata ulegał zmianie walutowy handel w Polsce, jak to obecnie wygląda.

Dawno temu, gdy panował PRL, waluty zagraniczne były praktycznie nie do kupienia legalnie. Lecz skoro było na nie bardzo duże zapotrzebowanie, to też i pojawili się ludzie, którzy mogli coś na to poradzić. Za cichym przyzwoleniem władz zajmowali się oni handlem walutami, a klientów im raczej nie brakowało. Lecz transakcje zawierane z handlarzami do najbezpieczniejszych nie należały.

Kurs dolara
Napisał: eFile.com
Na podstawie: http://www.flickr.com
Nie jeden raz zdarzały się sytuacje sprzedaży fałszywek czy nawet pociętych gazet, jakieś osoby zostały także zwyczajnie ograbione ze wszystkiego i przy tym pobite. Bynajmniej to nie zniechęcało do korzystania z usług handlarzy, lecz zalecana była odpowiednia ostrożność. Wszystko zaczęło się zmieniać po wielkich przemianach w latach 90-tych, gdy władze pozwoliły na legalny handel walutą. Jak grzyby po deszczu wyrastać zaczęły kantory, w jakich można było kupować i sprzedawać wszystkie rodzaje walut. Często zakładane były przez starych handlarzy, jacy sprzed hotelowych chodników przenieśli się do własnych lokali.

Dla typowego klienta kantor przede wszystkim się stał miejscem, gdzie może bezpiecznie wymienić posiadaną walutę. Jeśli wcześniej w najlepszym razie to groziło stratą gotówki, to w w przypadku legalnych miejsc wymiany walut bezpieczeństwo zakupu było znacznie większe. Przejrzyste i jasne stały się dla wszystkich także kursy walut kantory.

Kliknij kluczowy link (https://inito.pl/rejestracja-do-vat-w-ue/)! Tam zobaczysz pożyteczne fakty na ten temat, omówione w tekście.

Rzucające się w oczy od razu po przestąpieniu progu, a coraz częściej wręcz wystawiane dla przechodniów sprawiły, że od razu się wiedziało, ile się dostanie pieniędzy podczas wymiany. W przypadku wymiany walut różnice między kursem zakupu a sprzedaży są dość wysokie, lecz właściciele ich będą ponosić duże koszty choćby z samym wynajmem lokalu i koniecznością zapłacenia pracownikom.

Dlatego też w ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszą się kantory w internecie, w jakich można bez konieczności wychodzenia z domu zakupić dowolną walutę. Aby można było z nich korzystać należy otworzyć wybrane konto walutowe, ale oferują one naprawdę dobre kursy przy wymianie a także możliwość korzystania bez ograniczeń czasowych.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-03-14 12:46:38