Nowoczesne sposoby zarządzania swoimi pieniędzmi - czy to niewątpliwie bezpieczne?

W współczesnych czasach praktycznie każdy ma dostęp do swojego konta bankowego za pomocą bankowości internetowej - jeśli masz w domu internet, z pewnością Tobie również została zaoferowana taka usługa. Bankowość internetowa praktycznie nikogo już nie dziwi - banki aktualnie niemal prześcigają się w oferowaniu coraz to nowszych, wykorzystujących nowe osiągnięcia technologiczne, sposoby zarządzania swoimi pieniędzmi. Dzisiaj prześledzimy, jak działają niektóre z nich i sprawdzimy, czy na pewno są zupełnie bezpieczne?

Bankowość online


Bankowość elektroniczna - dostęp do konta na smartfonie
Napisał: Kārlis Dambrāns
Na podstawie: http://www.flickr.com
Bankowość elektroniczna to w współczesnych czasach niemal standard proponowany przez każdy bank. Jeżeli chcesz łatwo móc płacić w sieci, a równocześnie praktycznie na bieżąco mieć dostęp do swojego rachunku bankowego, wówczas powinieneś uruchomić sobie właśnie e konto.

Masz zamiar zgłębić swoją wiedzę i przejrzeć następne artykuły na ów temat? To rewelacyjnie - wejdź więc na hiperłącze do strony (http://www.adwokat-horyza.pl/) i przejdź do ciekawej strony.

Ta usługa jest właściwie zupełnie bezpieczna - logowanie odbywa się przez zaszyfrowane połączenie, zazwyczaj musimy podać swój numer klienta i hasło, a w niektórych bankach również jednorazowe hasło SMS. W dzisiejszych czasach bankowość elektroniczna jest niemal zupełnie bezpieczna, więc nie musisz kompletnie obawiać się o bezpieczeństwo swych pieniędzy.

Aplikacje na telefony


Praktycznie każdy bank aktualnie oferuje swoim klientom także dostęp do konta bankowego za pomocą telefonów komórkowych. Jeśli zdecydujesz się na korzystanie z tego rozwiązania, wtedy musisz unikać wszelkiego rodzaju połączeń z niezabezpieczonymi sieciami wi-fi, bowiem w takim wypadku ktoś może przechwycić Twoje hasło. Jeśli jednak będziesz tego unikać, a Twój telefon nie ma żadnych wirusów, wtedy na pewno będziesz zupełnie bezpieczny.

Podstawowe zasady jeśli chodzi o bezpieczeństwo


Niezależnie od tego, czy wreszcie zdecydujesz się na e konto lub będziesz chciał zarządzać swymi pieniędzmi za pośrednictwem smartfona, z pewnością powinieneś pamiętać o kilku podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Hasło do Twojego konta bankowego musi być inne niż hasła do pozostałych Twoich kont. Nigdy nie powinieneś podawać nikomu swego loginu czy hasła ani nigdzie ich zapisywać. Przy płatnościach zbliżeniowych zawsze sprawdzaj skrupulatnie kwotę zaznaczoną na ekranie, a jeśli płacisz kartą w klasyczny sposób - unikaj podawania jej innym ludziom do ręki. Jeśli będziesz przestrzegał tych podstawowych zasad bezpieczeństwa, wówczas z pewnością nie grożą Ci właściwie żadne problemy!

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-02-15 15:55:59