Nowoczesne sposoby zarządzania swoimi pieniędzmi - czy to niewątpliwie bezpieczne?

W współczesnych czasach praktycznie każdy ma dostęp do swojego konta bankowego za pomocą bankowości internetowej - jeśli masz w domu internet, z pewnością Tobie również została zaoferowana taka usługa. Bankowość internetowa praktycznie nikogo już nie dziwi - banki aktualnie niemal prześcigają się w oferowaniu coraz to nowszych, wykorzystujących nowe osiągnięcia technologiczne, sposoby zarządzania swoimi pieniędzmi. Dzisiaj prześledzimy, jak działają niektóre z nich i sprawdzimy, czy na pewno są zupełnie bezpieczne?

Bankowość online


Bankowość elektroniczna - dostęp do konta na smartfonie
Napisał: Kārlis Dambrāns
Na podstawie: http://www.flickr.com
Bankowość elektroniczna to w współczesnych czasach niemal standard proponowany przez każdy bank. Jeżeli chcesz łatwo móc płacić w sieci, a równocześnie praktycznie na bieżąco mieć dostęp do swojego rachunku bankowego, wówczas powinieneś uruchomić sobie właśnie e konto. Ta usługa jest właściwie zupełnie bezpieczna - logowanie odbywa się przez zaszyfrowane połączenie, zazwyczaj musimy podać swój numer klienta i hasło, a w niektórych bankach również jednorazowe hasło SMS. W dzisiejszych czasach bankowość elektroniczna jest niemal zupełnie bezpieczna, więc nie musisz kompletnie obawiać się o bezpieczeństwo swych pieniędzy.

Aplikacje na telefony


Praktycznie każdy bank aktualnie oferuje swoim klientom także dostęp do konta bankowego za pomocą telefonów komórkowych. Jeśli zdecydujesz się na korzystanie z tego rozwiązania, wtedy musisz unikać wszelkiego rodzaju połączeń z niezabezpieczonymi sieciami wi-fi, bowiem w takim wypadku ktoś może przechwycić Twoje hasło. Jeśli jednak będziesz tego unikać, a Twój telefon nie ma żadnych wirusów, wtedy na pewno będziesz zupełnie bezpieczny.

Podstawowe zasady jeśli chodzi o bezpieczeństwo


Niezależnie od tego, czy wreszcie zdecydujesz się na e konto lub będziesz chciał zarządzać swymi pieniędzmi za pośrednictwem smartfona, z pewnością powinieneś pamiętać o kilku podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Hasło do Twojego konta bankowego musi być inne niż hasła do pozostałych Twoich kont.

Na pewno przyda Ci się aktualna treść (https://intraworq.com/). Więc kliknij w ów link oraz raduj się tekstem, który z radością dla Ciebie stworzyliśmy.

Nigdy nie powinieneś podawać nikomu swego loginu czy hasła ani nigdzie ich zapisywać. Przy płatnościach zbliżeniowych zawsze sprawdzaj skrupulatnie kwotę zaznaczoną na ekranie, a jeśli płacisz kartą w klasyczny sposób - unikaj podawania jej innym ludziom do ręki.

Jeśli omawiana tematyka Cię żywo fascynuje, to bez grymaszenia kliknij tu - to niezwykle ważna strona (http://polskaakademianlp.pl), która też Cię zaciekawi!

Jeśli będziesz przestrzegał tych podstawowych zasad bezpieczeństwa, wówczas z pewnością nie grożą Ci właściwie żadne problemy!

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-02-15 15:55:59