Jak wygląda aktualnie walutowy handel w Polsce, zalety kantorów internetowych.

Starsze osoby zapewne będą pamiętać czasy, kiedy waluty trzeba było wymieniać pokątnie u handlarzy, co niekiedy różnie mogło się skończyć. Zamiast banknotów dostać można było przycięte gazety, czasami przytrafiały się również fałszywki, a w skrajnych sytuacjach nawet rozboje i kradzieże.

Widoczne jeszcze bardziej będzie to w kantorach, w których wymieniać można walutę. W przypadku kantorów stacjonarnych spready "mogą wynosić nawet kilka procent. Z kolei coraz bardziej popularne w ostatnim czasie kantory internetowe mają go przeważnie na poziomie około jednego procenta.

Niekiedy tego typu transakcje najbezpieczniejsze nie były, ponieważ najczęściej handlarze mieli powiązania z przestępcami, a i sami niejednokrotnie dopuszczali się rozmaitych oszustw i przekrętów. Jednak przemiany, jakie miały miejsce w naszym kraju również pozwoliły na zupełnie legalne handlowanie walutami w kantorach. To, że przeważnie ich właścicielami stali się byli handlarze, to zupełnie inna sprawa, ważne dla konsumentów było to, że wszelkie transakcje stały się dużo bardziej bezpieczne. We wszystkich kantorach w widocznym miejscu znajdował się kursy walut przelicznik (strona internetowa tutaj), więc już po wejściu od razu się wiedziało, jaką kwotę się otrzyma. Poza tym każda transakcja musi być rejestrowana, więc niebezpieczeństwo jakiegoś oszustwa jest zmniejszone w zasadzie do zera.

Internet - perspektywa
Napisał: ITU Pictures
Na podstawie: http://www.flickr.com
Następnym etapem w rozwoju walutowego handlu stały się internetowe kantory. Powstawać one zaczęły raptem przed kilkoma laty, początkowo budząc dużą nieufność ludzi, przyzwyczajonych do fizycznych pieniędzy. Jak się jednak okazuje, tego typu kantor (czytaj więcej kantor warszawa) kursy walut (znacznie więcej przeczytasz na www) ma sporo zalet, głównie finansowych, więc i popularność takich miejsc zaczęła szybko wzrastać. Już w chwili obecnej ich ogólny udział w rynku wynosi kilkanaście procent, a dynamika wzrostu jest naprawdę duża. Klienci przede wszystkim nabierają do nich zaufania, a zaufanie w tym biznesie jest ogromnie ważne. Niewątpliwie na wzrost zainteresowania będą również mieć ceny, jakie ma konkretna waluta online.

Widoczne jeszcze bardziej będzie to w kantorach, w jakich można wymieniać walutę. W przypadku kantorów stacjonarnych spready "wynosić mogą nawet parę procent. Z kolei coraz bardziej popularne w ostatnim czasie kantory w internecie mają go przeważnie na poziomie około jednego procenta.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-10-03 12:09:00