Czemu najlepiej przekazać jeden procent organizacji charytatywnej? Jakie są tego korzyści? Jak to wykonać?

Każdego roku, podczas rozliczania PIT-u można przekazać jeden procent podatku na jakąś organizacje. Jest to bardzo proste, nic nie kosztuje, warto więc mieć to na uwadze. 1 procent trafia do charytatywnych organizacji, jakie pomagają najbardziej potrzebującym, to więc skromna, ale jakże znacząca pomoc. Na szczęście każdy jest w stanie dać ten symboliczny procent, a to sprawia, że potrzebujący zyskują niezbędne wsparcie.

Przekazanie 1% podatku jest najbardziej ciekawym sposobem pomocy dla organizacji, której działanie oraz profil działalności jest bliska darczyńcowi. To tak naprawdę genialny w swojej prostocie sposób, aby pomagać. Jak to zrobić? Trzeba jedynie wypełnić specjalną rubrykę w rozliczeniu rocznym. Tak, to tak bardzo łatwe. Pieniądze lądują tam, gdzie zaznaczyliśmy. Wiele fundacji podpisuje umowę z NFZ, aby uzyskać niezbędne środki na działalność, lecz to niestety nie wystarcza, więc także przekazanie 1 procenta podatku jest tak ważne.

Rozliczanie PIT na komputerze
Na podstawie: pixabay.com
Co do samego wypełniania, to jak mówiliśmy wcześniej jest to dość proste, a być może jeszcze mniej zajmujące, jak skorzystamy z nowoczesnego sposobu do rozliczania deklaracji podatkowej. Najlepsze jest do tego program do rozliczenia pitów 2016, jaki intuicyjnie, w pełni automatycznie oraz bezproblemowo umożliwia na jak i bezbłędne rozliczenie deklaracji podatkowej. Jeden procent to specyficzna pomoc, gdyż datek nie jest wręczany fizycznie, co znaczy, że darczyńca nie musi sięgać do kieszeni, ażeby wyciągnąć kilka złotych. Nie jest więc to impulsywne, niezbyt przemyślane działanie, a raczej przeciwnie, darczyńca świadomie wie, komu udziela pomocy.

W ten sposób udzielona pomoc jest jeszcze bardziej cenna, ponieważ darczyńca wie, że takie pieniądze będą trafiać tam, gdzie mają trafić, więc jego pomoc nie będzie zmarnowane.http://ekspert-plock.pl/ (sprawdź http://www.ekspert-plock.pl/)1% to niby mała kwota, lecz jak pomnożymy ją przez liczbę kilkudziesięciu tysięcy podatników to jest w stanie uzbierać się faktycznie spora suma pieniędzy. Dzięki tym pieniądzom jesteśmy w stanie kupić więcej sprzętu, więcej dzieci może skorzystać z niezbędnej rehabilitacji, to same zalety. A najlepsze jest to, że większość z nas może udzielić tego typu pomocy, najlepiej więc o tym pamiętać.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-02-15 17:42:02