Czemu nie należy się spóźnić ze składaniem swojego pitu, na co przeznaczyć można swój 1 procent podatku.

Im bliżej końcówki kwietnia, tym więcej w prasie, radiu i telewizji pojawia się informacji o zbliżającym się końcu podatkowych rozliczeń. Bo wtedy właśnie kończy się okres, kiedy przesłać należy do urzędu skarbowego podatkowe zeznanie. Jeżeli trzydziesty kwietnia będzie w weekend, to wówczas pit przesłać będzie można pierwszego dnia maja, w każdej innej sytuacji data ta nie może zostać przekroczona.

Rozliczanie PIT - jak zrobić to dobrze?
Napisał: Chris de Kok
Na podstawie: http://www.flickr.com
Nie powinno się tego lekceważyć, ponieważ za spóźnienia będą grozić poważne konsekwencje, a z pewnością konieczność składania wyjaśnień. Czasu na przygotowanie zeznania naprawdę jest sporo, bo aż cztery miesiące, i jeśli ktoś dokumentów nie wyśle w terminie, to najczęściej przez własną głupotę. Jeśli z jakiś powodów ktoś miałby problem ze zdążeniem, to zdecydowanie lepiej jest wysłać wstępnie przygotowane zeznanie i potem dostarczyć korektę, niż nie złożyć żadnego i narazić się na poważne kary.http://ekspert-plock.pl/ (sprawdź ekspert-plock.pl/)A z samym wypełnienie pita również nie powinno być problemów, bo możliwości do tego naprawdę będzie sporo.

Duża część osób ma na tyle łatwe rozliczenia, że spokojnie sobie sama poradzi z wypełnieniem wszystkiego. Bardzo pomocny może być w tym jakiś darmowy program pit, do którego wystarczy podać wymagane informacje, przepisać dokumentów, które się otrzymało kwoty i wszystko co wymagane zostanie policzone. Przygotowane w taki sposób zeznanie można przepisać lub wydrukować, a następnie złożyć je w urzędzie skarbowym. Najnowsze wersje takich programów posiadają również możliwość wysyłania elektronicznego zeznań, całkiem sporo osób korzysta z tego typu możliwości.

Podczas wypełniania zeznania pomyśleć warto o tym, żeby odpowiednio zagospodarować jeden procent podatku. Możliwość dania tych pieniędzy dla jednej z wielu uprawnionych do tego instytucji możliwa jest od dość dawna, i naprawdę należy z niej skorzystać. Taki 1% na cele charytatywne, przekazany przy zeznaniu przykładowo może pozwolić na kupno sprzętu czy kosztowne zabiegi.

Zresztą najróżniejszych instytucji, jakim przekazać można pieniądze jest bardzo dużo, i z pewnością każdy znajdzie kogoś, komu będzie chciał pomóc.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-12-14 15:41:47