W jaki sposób unikać kłopotów bankowych?

Problemy natury finansowej są w stanie w niektórych przypadkach doprowadzić do samobójstwa! Zapewne to nieprzypadkowe, że w skutek spowolnienia gospodarczego w Stanach Zjednoczonych oraz na Starym Kontynencie, także na nieszczęście w naszym kraju, w dużym stopniu wzrosła liczba popełnianych samobójstw.


karta kredytowa
Napisał: reynermedia
Na podstawie: http://www.flickr.com
1. Należy przed uzyskaniem kredytu bankowego przemyśleć dokładnie to zagadnienie. Wielce realne, że po prostu nie możemy brać tego kredytu bankowego, ponieważ później będziemy musieli praktycznie głodować; po spłaceniu rat bardzo mało pozostanie nam na życie!

Zapamiętajmy, iż czasami rozsądniej otworzyć darmowe konto bankowe, wpłacać na nie każdego miesiąca kasę, aby mieć okazję po jakimś czasie wypłacić wszystko i wreszcie spełnić zachciankę. Przykładowo zakup lodówki, wczasy na Majorce albo remont kuchni. Celów typowo zakupowych można podać od zatrzęsienia. Przemyślmy własną sytuację, nie bądźmy głupcami, a to stosunkowo powszechne na tym świecie...


2. Jeśli bądź co bądź zdecydujemy się na zaciągnięcie zobowiązania finansowego, szanujmy porady bardziej doświadczonych ekspertów - tzn. doradca pożyczkowy, wbrew pogłoskom, nie jest człowiekiem, któremu tylko zależy na tym by wcisnąć klientowi taki kredyt, który tak naprawdę jest niekorzystny, lecz bank daje mu sowitą prowizję za polecenie kogoś. Doradca (zobacz doradca bankowy wrocław) pożyczkowy, który jest w porządku na całe szczęście nie jest tylko i wyłącznie wytworem wyobraźni ekspertów od marketingu - polecamy.


3. Doceńmy dużo częściej instytucje parabankowe. Wiadomo, w takim parabanku nie weźmiemy pożyczki na znaczące kwoty, ale (pozwolenia na gospodarowanie odpadami toruń) no przynajmniej realia są takie, że mamy możliwość załatwić kredyt na założenie firmy.

4. A może kredyt od najzupełniej nieznajomej osoby? Bądź co bądź pożyczki społecznościowe z roku na rok są coraz powszechniejsze. Przed kilkoma dniami jeden z wortali ekonomicznych podał, że w Polsce kredyty społecznościowe wzrastają w szybkim tempie, to znaczy ich udział w rynku usług finansowych. Ryzyko jest żadne, przecież oprocentowanie jest od samego początku podane, a więc nie zostaniemy zrobieni w konia. Odnośnie tego pożyczkobiorcy nie powinni miewać żadnych wątpliwości.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-09-13 15:42:18
Tagi: kredyt bankowy, pożyczka, konto bankowe, pożyczki społecznościowe